Национална програма "Заедно в изкуствата и спорта"

Национална програма "Заедно в изкуствата и спорта"

Национална програма "Заедно в изкуствата и спорта"

Чудесен край на тазгодишната работа по НП „Заедно в изкуствата и спорта“ в ОУ „Проф. Марин Дринов“ предложи музикалният педагог Пепа Филина. На 8 юни тя изненада   своите ученици от вокална група „Музикален глобус“ с посещене на мюзикъла за деца „Славеят“ на Музикален театър, София.

На прекрасното изпълнение се насладиха  и ученици от училищния клуб „Звездни читатели“ към училищната библиотека.

За час децата се потопиха в света на Андерсеновата приказка „Славеят на китайския император“, претворен  майсторски чрез музиката на композитора Румен Бояджиев – син, вокалните изпълнения и игра на артистите,  интересната сценография,  и работата на целия постановъчен екип под режисурата на Александър Мутафчийски.  

Снимки

 

 С много вълнение премина заключителната изява на учениците от вокална група „Музикален глобус“ с ръководител г-жа Пепа Филина. Групата е сформирана по Национална програма „Заедно в изкуствата и спорта“.

Изпълненията на децата създадоха много настроение и положителни емоции на всички присъстващи. В последната песен с удоволствие се включиха и родителите.

Разнообразие във вечерта внесе участието на членовете на клуб „Звездни читатели“ с ръководител г-жа Неделка Ралчева. Те представиха чрез камишибай театър приказката „Къде е мама?“ .

 
 
Вокална група "Музикален глобус" с ръководител г-жа Пепа Филина участва в празничния концерт по повод 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
 
 
Дриновчета отново обединени "Заедно в изкуството"
 
На 7 април 2024 г. дриновските "Средногорчета" и мажоретните "Кукли" взеха участие в Международния танцов фестивал "Пловдив - Древен и Вечен".
"Средногорчета" са включени в проекта към Националната програма "Заедно в изкуството и спорта" към Министерство на образованието и науката.
В категория Български народни танци - сюжетни и тематични, "Средногорчета" спечелиха второ място с танца "Детска лудория".
Дриновските мажоретки "Бейби Елинор" грабнаха сърцата на журито и публиката с танца си "Dolls" и заслужено спечелиха първо място в категорията Танцови мажоретки.
Поздравления за усърдната работа и старанието на малките танцьори и техните ръководители - г-жа Елеонора Найденова и г-жа Диляна Мазнева. Благодарности за съдействието и подкрепата на родителите!
 

 

 

Творческите дейности, които се реализират по програмата, допринасят за стимулиране талантите на учениците, за повишаване на тяхната мотивация, за развиване на личното творчество, на танцовото и музикалното изкуство в училище.

Учебна 2022/2023 г.

На 14 юни 2023 г. в театралния салон на НЧ "Виделина - 1865" се проведе заключителен концерт "Хвърчило пъстро са всички мечти..." по Национална програма на Министерството на образованието и науката "Заедно в изкуствата и спорта".

С емоционалните си и вълнуващи изпълнения възпитаниците на г-жа Пепа Филина и г-жа Елеонора Найденова доставиха истинско удоволствие на всички присъстващи.

Снимки от концерта

 

„Заедно в изкуството“ - съвместна инициатива на групите за целодневно обучение, танцова група "Дриновци" и танцова формация "Панагюрско съкровище"

На 28 април в ОУ „Проф. Марин Дринов“ бе отбелязан Международният ден на танца. Мероприятието откри Божидара Немска, ученичка във II „в“ клас, с музикален педагог Величка Маслева, която е и носител на бронзов медал от Националния фестивал „Родолюбие“. Учениците от I „б“ клас Руслан Динев и Петър Сиводошев с гордост заявиха „Аз съм българче!“ Децата от танцова група „Дриновци“ и танцова формация "Панагюрско съкровище", с хореограф Елеонора Найденова, показаха на сцена своите умения и представиха пред публиката палитра от народни танци и хора. С цел насърчаване и популяризиране на българското народно творчество, учениците от групите за целодневно обучение се запознаха с фолклорните области в страната. Акцентът бе Тракийската фолклорна област, към която спада родният ни град. Демонстрирани бяха характерни движения, както и частите от мъжката и женската носия. Проведе се викторина с участниците и гостите на събитието. На финала всички се хванаха за ръце, образувайки кръгове. Така се допълни усещането за завършеност, сила и съвършенство. С добро настроение и искрици в очите, хоротеката завърши - българският фолклор докосна сърцата на децата и пробуди любов към българщината.

Снимки