Грижим се за природата

Грижим се за природата

Грижим се за природата

В последния учебен ден учениците от 2.а и 2.б клас, заедно със своите класни ръководители г-жа Обретенова и г-жа Немигенчева, както и с учителите в ГЦОУД г-жа Стоянова и г-жа Воденичарова, съчетаха полезното с приятното.
По време на организирания поход до стария паметник над монумент „Априлци“ децата се забавляваха, играха и се наслаждаваха на времето сред природата. След това те показаха отговорно отношение към околната среда, като почистиха района около паметника от отпадъци. Подобна инициатива проведоха и в двора и района около училището.
С общи усилия учениците допринесоха за по-чиста и приветлива среда, доказвайки, че грижата за природата и обществените пространства е важна отговорност на всеки от нас.