Награждаване на учители и ученици
На 21 май 2026 г., в очакване на един от най-светлите български празници – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност – в ОУ „Проф. Марин Дринов“ бяха наградени изявени учители и ученици, прославили училището със своя труд, талант и постижения.
Директорът на училището - г-жа Екатерина Футекова, обяви носителите на престижното отличие „Учител на годината“ за 2026 година. Наградата „Учител на годината в начален етап“ бе присъдена на г-жа Нели Крайчева-Георгиева – старши учител в начален етап, доказал през годините своя висок професионализъм, всеотдайност и любов към децата. Повод за гордост е и фактът, че г-жа Крайчева е носител на наградата „Учител на годината“ в категория „Начален етап на основна образователна степен“ в община Панагюрище.
С признание за вдъхновяващата ѝ работа и активния принос към училищния живот, призът „Учител на годината в прогимназиален етап“ бе връчен на г-жа Белослава Манчорова – учител в прогимназиален етап, уважаван педагог и пример за отговорност, креативност и отдаденост към учениците.
Тържеството продължи с награждаването на учениците, които през учебната 2025-2026 година активно участваха в живота на училището и достойно разнасяха славата на дриновци. Със своите успехи в областта на науката, изкуствата и спорта те доказаха, че знанието, трудът и талантът вървят ръка за ръка с упоритостта и стремежа към развитие.
Честито на всички наградени учители и ученици!
Бъдете здрави, дерзайте и носете с гордост името на нашия патрон