В ролята на модни дизайнери

В ролята на модни дизайнери

В ролята на модни дизайнери

На 14.05 учениците от 6.б клас, ръководени от г-жа Пепа Машева, влязоха в ролята на модни дизайнери. Те се запознаха с различни материали и техники за рисуване върху текстил, а след това с много въображение и творчество сами вдъхнаха нов живот на своите дрехи.
По време на заниманието шестокласниците не само развиха своите художествени умения, но и осъзнаха колко важно е повторното използване на дрехите за опазването на околната среда. Със своите оригинални идеи и цветни проекти те показаха, че модата може да бъде едновременно красива, креативна и с екологична полза.