На 15 май учениците управляваха училището
Един по-различен, изпълнен с динамика и много отговорност ден преживя нашето училище. Традиционният Ден на ученическото самоуправление даде възможност на учениците да влязат в ролята на ръководители, учители и служители, за да погледнат образователния процес „от другата страна“.
Резултатът? Изключителен ред, вдъхновяващи часове и доказателство, че младите хора притежават лидерски и творчески умения.
Училищното ръководство беше поверено в сигурни ръце. Като Директор на училището се изяви Калин Гарноев (7.а), който бързо влезе в ролята на строг, но справедлив мениджър. Заедно със своите заместник-директори – Рая Мазникова (7.б) и Йоана Креначева (7.а), те координираха учебния процес, следяха за спазването на графика и решаваха казуси с лекота.
Най-голямо оживление предизвикаха учебните часове, в които в ролята на учители също влязоха ученици. Те бяха подготвили интересни презентации, забавни игри и иновативни методи, с които да грабнат вниманието на своите съученици. В ролята на учители доказаха, че да стоиш пред черната дъска изисква много смелост, търпение и подготовка, а уроците преминаха при пълен интерес и отлична дисциплина.
Един от най-натоварените екипи без съмнение беше този на охраната. Те имаха нелеката задача да следят за реда в коридорите и двора по време на междучасията, за да подпомагат новото ръководство. Сигурността в училището бе осигурена от Евгени Баров (6.б), Даниел Джингаров (7.б), Илия Зубев (7.б), Цветомир Добрев (7.б), Антонио Петров (6.а), Филип Ковачев (6.б), Даная Димитрова (7.а), Сияна Михова (7.а). Благодарение на тяхното присъствие денят премина спокойно и без инциденти.
За здравето и тонуса на всички се грижеше Пламена Шопова (7.а), която пое ролята на медицинска сестра. Тя посрещаше „пациентите“ с усмивка и беше готова да реагира при всяка нужда от първа помощ.
В училищната библиотека Лука Годжевъргов (6.а) влезе в ролята на библиотекар, като умело помагаше в избора на интересни четива.
Всички тези вълнуващи моменти, уловени емоции в класните стаи и работни срещи бяха запечатани за историята от неуморимия фотографски екип. С камери в ръка и творчески поглед Пресиана Кръстева (5.а) и Белослава Панчева (7.б) не изпуснаха нито един важен миг от деня.
Този ден за поредна година ни показа, че нашите ученици са отговорни и готови да поемат инициативата. Денят на самоуправлението приключи с много емоции, а новите „управляващи“ и „учители“ признаха, че работата в училище е колкото забавна, толкова и трудна.
Поздравления за всички участници, които се справиха блестящо със своите длъжности